Piotr Adamiak

badacz doświadczeń

 

Zawsze ceniłem sobie kontakt z innymi ludźmi, rozmowy, poznawanie ich historii, opinii i problemów. Nie mogło więc być inaczej: skończyłem studia socjologiczne i zostałem badaczem. Po krótkiej przygodzie z badaniami rynkowymi, zacząłem zajmować się badaniami społecznymi. Ważne było dla mnie, że dotykają one codziennych problemów zwykłych ludzi.

Zawsze uważałem też, że badania mają ułatwiać życie. I stąd wziął się w moim badawczym życiu UX. Lubię kiedy badania, które prowadzę pozwalają tworzyć produkty i usługi, z których korzysta się łatwo i przyjemnie. A wyniki badań mają bezpośrednie przełożenie na rzeczywistość.

 

 

FAKTY

 

1.

 

W swojej pracy lubię łączyć metody jakościowe i ilościowe. Prowadzę wywiady, testy zadaniowe, grupy fokusowe ale bardzo dobrze znam też pakiet SPSS, w którym robię analizy statystyczne.

 

 

2.

 

Przez kilka lat byłem mocno związany z sektorem pozarządowym. Zajmowałem się badaniami aktywności społecznej i ewaluacją programów społecznych. Prowadziłem badania z bardzo  różnymi grupami: urzędnikami, strażakami z OSP, nastolatkami, seniorami.

 

 

3.

 

Studiowałem w Instytucie Socjologii UW, a swoje pierwsze badawcze szlify zdobywałem podczas badań terenowych w Gołdapi. Spędziliśmy tam niemal tydzień, badając to, jak ludzie rozwijają swoje agroturystyki.

 

 

4.

 

W lato niemal każdy weekend spędzam na Mazurach, gdzie uganiam się rowerem po lesie, ładując w ten sposób baterie.

 

5.

 

Kiedy tylko mam więcej czasu, wyjeżdżam w góry na trekking lub wspinaczkę. Kocham włóczyć się po naszych Beskidach ale wspinałem się też w Andach czy Himalajach. W 2016 roku w Nepalu udało mi się wejść na swój pierwszy sześciotysięcznik.

 

 

Twitter