Monika Sznel

Badaczka doświadczeń

 

Antropolożka z zacięciem ewangelizacyjnym. Prowadzę badania etnograficzne od 2012 roku. Począwszy od projektowania partycypacyjnego w urbanistyce, przez etnograficzne badania marketingowe i społeczne, w końcu realizuję się w branży user experience i service design. Jestem przyjaciółką triangulacji i podejścia interdyscyplinarnego. Uważam, że w zespole tworzonym przez barwne osobowości o różnych specjalizacjach powstają najbardziej nietuzinkowe rozwiązania. Lubię zdobywać i dzielić się wiedzą, oraz wspierać młodych etnografów w stawianiu pierwszych kroków w badaniach zasilających projektowanie.

 

 

FAKTY

 

1.

 

Prowadziłam badania na ukraińskiej wsi, w radomskich pubach, nowych osiedlach deweloperskich w Kopenhadze, nad warszawską Wisłą i w laboratoriach badawczych. Żadne wyzwanie badawcze nie jest mi straszne!

 

 

2.

 

Jestem pomysłodawczynią i współzałożycielką programu stażowego dla studentów kierunków humanistycznych etnoWORKS. Pokazuję, że umiejętności wyniesione z kierunków takich jak antropologia, socjologia, czy kulturoznawstwo to nie przeszkoda, ale atut na rynku pracy.

 

 

3.

 

Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Service Design na SWPS w Warszawie. Poznałam wspaniałych ludzi i zrealizowałam pasjonujący projekt.

 

 

4.

 

Jestem weganką, miłośniczką kotów i part-time rowerzystką. By jeździć w mieście czekam na +15 stopni. Latem wybieram się w kilkusetmetrowe trasy.

 

5.

 

Jako kulturocholiczka pochłaniam pasjami książki i seriale o projektowaniu i nowych technologiach. I’m a sci-fi freak!

 

Twitter